SVALOVICA NA TVÁRI?

svalovica na tvári

Milí moji priatelia, vítam vás na mojom blogu! V tomto článku som sa rozhodla bližšie popísať tému svalovica na tvári. Už pár mesiacov funguje moja Facebooková stránka o tvárovej joge. Vždy, keď zažijem niečo nové na kurze, alebo ma napadne zdieľať s vami zaujímavú informáciu, píšem. Problémom však je, že sa ťažko k tomu vracia a vyhľadáva článok na Facebooku. A tak som si povedala, že môj web sa bez blogu jednoducho nezaobíde :-).

Chvíľu mi trvalo, kým som sa rozhodla, o čom bude môj prvý článok. Tém spojených s tvárovou jogou je toľko , že som nevedela, ktorú vybrať. Spomenula som si na moje začiatky. Na to, ako som zažila “AHA” moment, keď som si uvedomila, že svaly máme aj na tvári.

SVALOVICA NA TVÁRI?

Áno! Ja viem, znie to tak zvláštne, ale len do momentu, kým to zažijete na “vlastnej tvári”. Totiž, aj tam máme svaly a je ich niekoľko desiatok. Keď ich rozhýbeme poriadne , dajú o sebe vedieť v podobe svalovice.

Pamätám si seba, keď som po prvom dni kurzu mala ráno pocit, že ma bolí hrdlo. Márne som hľadala začervenané mandle, všetko bolo v poriadku. Až potom som si uvedomila, že ma bolia svaly J. Moja lektorka ma upokojila, že sa to môže stať, ale čím pravidelnejšie cvičíte, pravdepodobnosť svalovice je menšia. Podobné pocity ako ja, zažívajú aj moji klienti, veľakrát mi po kurze na druhý deň napíšu, že sú veľmi prekvapení, koľko svalov na tvári máme, resp. netušíme až keď ich rozhýbeme.

FUNGUJE TO ROVNAKO AKO S TELOM

Svaly na tvári fungujú presne tak isto, ako svaly na tele. Možno ste niekedy zažili, že ste po dlhom čase išli behať, alebo cvičiť do fitka. Svaly ste prebrali k životu a na druhý deň ste kráčali ako Golem 🙂  Čím pravidelnejšie cvičíme, či už s telom alebo s tvárou – ideálne kompletne, tým je naše svalstvo pružnejšie, napnuté, okysličené a prekrvené. Jedným slovom ZDRAVÉ! Ak ste si ešte neprečítali jeden plus tri inšpiratívne príbehy v mojom ebooku zdarma, tak si ho určite stiahnite,možno to naštartuje k cvičeniu aj vás. A ak ste už pripravené cvičiť, jednoducho nasledujte inštrukcie a cviky v eBooku Ako omladnúť bez plastického chirurga.

Držím vám palce a už teraz sa teším na to, ako sa budete samé so sebou dobre cítiť!

Zuzana

Pred pár rokmi ma nadchla metóda prirodzeného omladenia tváre. O jej účinkoch som sa presvedčila sama na sebe. Na základe mojich skúseností a poznatkov som vytvorila vlastnú metódu cvičenia, ktorá mojim klientom pomáha zbaviť sa dvojitej brady, opuchov pod očami, hlbokých vrások, dokonca umožňuje vrátiť cit do ochrnutej časti tváre. Môj príbeh si prečítajte tu>>
Komentáre