Prečo? Ako? Kedy?

Nedávno som na facebokovej stránke istého slovenského rádia zachytila otázku :

Aká je vaša profesionálna deformácia?

Tak na to viem odpovedať úplne presne. Idem po ulici, som v obchode, v kaviarni, jednoducho hocikde, kde sa pohybujú ľudia, všímam si ich tváre. Akonáhle si tvár prezriem, urobím si v hlave diagnostiku a už mi to celé naskakuje. Zoznam najdôležitejších cvikov na odstránenie  problematických partií.

Veľakrát si v duchu poviem

„ taká pekná žena, škoda, že má dvojitú bradu, pritom by stačilo pár minút denne a za pár týždňov ani nevie , že ju mala „

“horné viečka sú úplne ochabnuté, inak všetko fajn, len táto jediná „nedokonalosť“ …. keby to len  skúsila“ …..

„úzka tvár, padnuté líčka, hlboká nazolabiálna vráska, presne ako ja kedysi, mám sa jej prihovoriť, neurazí sa? “

Jednoducho v hlave mi  ide okamžite „môj program „ ako by sa dalo pomôcť každej jednej žene či  mužovi. A to len  vďaka „obyčajnému“ cvičeniu tvárových svalov.

Je celkom zábavné odpovedať ľuďom na otázku, čo robím, čo je moja práca. Vždy padajú tie isté alebo veľmi podobné otázky. A tak som si ich tu dovolila zosumarizovať. Nech sa páči, poďme si to spoločne vysvetliť :

Čo je to tvárová joga ?

Jednoducho povedané, kombinácia masáží a cvičenia tvárových svalov .Detailné vysvetlenie si môžete prečítať  v mojom eBooku zdarma.

Kedy je vhodné začať s tvárovou jogou?  Môžu cvičiť aj staršie ženy?  Môžem cvičiť aj keď mám len 25 rokov?

Na všetky otázky odpoviem naraz. Okolo  25-teho roku života nám začína pomalá ale bohužiaľ nezvratná erózia svalov na tvári a celom tele, znižuje sa produkcia kolagénu a elastínu, tvoria sa prvé jemné vrásky.   Tvárová joga dokáže spomaliť starnutie pokožky, udržať  jej mladistvý a zdravý vzhľad čo najdlhšie, spevniť kontúry tváre, eliminovať vznik dvojitej brady a podobne. Tvárová joga je určená pre všetky vekové kategórie.

Je tvárová joga aj pre mužov?

Áno, tvárová joga je aj pre mužov. Muži majú v porovnaní so ženami  trošku mastnejšiu a hrubšiu pleť. Svaly na tvári im tiež atrofujú. Veľmi častý je u mužov výskyt dvojitej brady,ale aj ovisnuté líca a horné viečka, najmä vo vyššom veku.

Dá sa cvičiť, aj keď mám akné?

Pravdaže, dokonca to odporúčam. Pravidelný pohyb tvárových svalov rozhýbe lymfu, prekrví, okysličí tvár, to všetko má za následok prečitenie podkožia. Klienti  si to na sebe všímajú už po niekoľkých dňoch cvičenia.

Kedy uvidím prvé zmeny?

Odpoveď na túto otázku nie je jednoduchá. Je to veľmi individuálne. Každý sme iný. Niektorí klienti pozorujú zmeny už po týždni cvičenia, niektorí po 5-6 týždňoch.

Kedy treba cvičiť-  ráno, alebo večer?

Je to v podstate jedno, kedy cvičíte, dôležité je, že cvičíte.

Ak cvičíte ráno, pokožku to „zobudí“ a prekrví. Rozhýbete svaly, potom sa umyjete , nakrémujete a pleť sa cíti lepšie. Ak cvičíte večer a po cvičení zaradíte masáž, má to aj relaxačné účinky.

Musím cvičiť každý deň, alebo stačí raz za týždeň?

Ideálne je cvičiť každý deň, aspoň pár minút, efekt je lepší ako keď cvičíte raz za týždeň hodinu. Je to to isté , ako keď napríklad posilujete brucho a chcete si vyformovať „tehličky“. Ak budete cvičiť raz do týždňa, budete dlho čakať, kým sa dostaví želaný efekt.

Ak chceme vyzerať prirodzene, volíme na riešenie problémov prirodzené spôsoby. Nie sú to zmeny z večera na ráno, ale efekt je dlhodobý. Okrem toho máte dobrý pocit, keď viete, že ste to dosiahli vlastným pričinením.  Treba to skúsiť, pocítiť na vlastnej koži. Kto cvičí pravidelne, dočká sa!Skúste sa napríklad inšpirovať príbehmi troch žien, ktorým cvičenie tvárovej jogy pomohlo. Ebook si môžete stiahnuť zdarma tu, želám príjemné čítanie!

Zuzana Ondrisová
Pred pár rokmi ma nadchla metóda prirodzeného omladenia tváre. O jej účinkoch som sa presvedčila sama na sebe. Na základe mojich skúseností a poznatkov som vytvorila vlastnú metódu cvičenia, ktorá mojim klientom pomáha zbaviť sa dvojitej brady, opuchov pod očami, hlbokých vrások, dokonca umožňuje vrátiť cit do ochrnutej časti tváre. Môj príbeh si prečítajte tu>>
Komentáre