Masky – luxus za málo peňazí

masky na pleť

Masky a prečo ich zaradiť do svojich skrášľovacích rituálov

Asi mi dáte za pravdu, že nie sú masky ako masky. Narozprávalo a popísalo sa o nich už veľa. Viete však, ktorá je pre vašu pleť tá správna a ako z jej účinného zloženia vyťažiť čo najviac? Podelím sa s vami o rady a tipy overené praxou.

Masky ako kľúč ku krásnej pleti poznali ženy už odpradávna. Našťastie, my sa dnes nemusíme natierať bahnom ani inými podobnými „špecialitami“. Tie dnešné sú príjemné, voňavé a ich používanie je maximálne pohodlné. Ale pekne po poriadku. Ako si pre seba zvoliť tú správnu masku? Prvým faktorom, ktorý by ste mali vziať do úvahy je váš typ pleti. V prípade mastnej pleti vám najlepšiu službu spravia tie s ílovou alebo gélovou konzistenciou. Môžu obsahovať napríklad prečisťujúci čajovník alebo aloe vera. Na suchý typ pleti (ktorý sa väčšinou spája so zrelou pleťou) odporúčam hlavne krémové masky. Keďže suchú pleť treba viac hydratovať, mali by byť dostatočne výživné. Z toho dôvodu sú v ich zložení žiaduce oleje. Napríklad mandľový či sójový.

Podľa vášho veku a problému, ktorý aktuálne riešite si potom vyberiete masku, ktorá bude spĺňať potreby vašej pleti. Niektoré ženy aj okolo tridsiatky stále trápi problém s akné. Vtedy voľte hĺbkovo pôsobiacu masku, ktorá prečistí upchaté póry, zbaví vás každej vyrážky i začervenania. Tieto masky často obsahujú kyselinu salicylovú. Ak máte pocit, že vaša pleť je na dotyk akoby hrubá a chýba jej hebkosť, skúste exfoliačnú masku, ktorá pôsobí podobne ako píling. Odstráni odumreté bunky a pokožku vyhladí a zjemní. Veľkej obľube sa tešia látkové masky, ktoré sú veľmi praktické. Môžete si vybrať z revitalizačných, čistiacich, či liftingových.

Vrásky

Samostatnou kategóriou sú masky, ktoré slúžia na elimináciu vrások. Pravda je, že žiadna maska nie je žehlička a nevyhladí vrásky úplne. To však neznamená, že si ju nemôžeme zavolať na pomoc. Protivráskové, liftingové a spevňujúce obsahujú najčastejšie kolagén alebo kyselinu hyalurónovú. Najlepšie je ich aplikovať večer pred použitím nočného krému. Počas spánku vaša pleť najlepšie regeneruje a prijíma prospešné látky. Samozrejmosťou by predtým malo byť niekoľko cvikov tvárovej jogy, ktoré pokožku uvoľnia a prekrvia. Krémy a masky potom pôsobia na pleť ako príjemný balzam. Krátky večerný telocvik svaly na vašej tvári postupne spevní, čo je cieľom keď chcete mať hladkú a mlado vyzerajúcu pleť.

Všeobecné odporúčania pri používaní masiek:

 

  • Aplikujte vždy na dokonale vyčistenú pleť.
  • Nanášajte ich aj na krk a dekolt.
  • Po umytí/zlupnutí vždy dodajte pleti hydratáciu v podobe krému.
  • Ideálny čas na použitie masky je po náročných obdobiach. Napríklad keď pleť dlhodobo zaťažujete make-upom, keď trávite veľa času v prašnom prostredí alebo na slnku. Tiež vtedy keď cítite, že vaša pleť je mdlá a unavená.
  • Počas pôsobenia masky sa snažte relaxovať. Ukradnite si pokojnú chvíľku len pre seba a vytvorte si atmosféru domáceho wellnessu. Vďaka tomu odbúrate aj stres.

Zdroj foto: archív Z.Ondrisovej, fotograf Gabriela Teplická

Pred pár rokmi ma nadchla metóda prirodzeného omladenia tváre. O jej účinkoch som sa presvedčila sama na sebe. Na základe mojich skúseností a poznatkov som vytvorila vlastnú metódu cvičenia, ktorá mojim klientom pomáha zbaviť sa dvojitej brady, opuchov pod očami, hlbokých vrások, dokonca umožňuje vrátiť cit do ochrnutej časti tváre. Môj príbeh si prečítajte tu>>
Komentáre