Akné – prečo na pleti vzniká a čo naň pomáha

Ako odstrániť akné

Problematická pleť alebo pleť bojujúca s akné je nepríjemným problémom, s ktorým mnohé ženy bojujú aj v dospelosti. Čo sa za ním skrýva a aká je najlepšia liečba?

Ako odstrániť akné

Najčastejšie faktory spôsobujúce akné

  • Zlá životospráva

Asi vás to neprekvapí no za problémy s akné môže vo veľkej miere nesprávna životospráva. Ak je vaša strava bohatá na nezdravé tuky, cukry a potraviny s vysokým glykemickým indexom už viete prečo sa s vami vyrážky nechcú rozlúčiť. Môže za to vyššie množstvo kortizolu a inzulínu. Tí sa priamo podieľajú na tvorbe akné a zvyšujú produkciu mazu na pleti. Medzi otázky životosprávy patrí aj fajčenie. V súvislosti s akné sa odborníci nevedia zhodnúť či priamo ovplyvňuje jeho tvorbu. Určite mi však dáte za pravdu, že je vždy lepšie sa mu vyhnúť. Už preto, že aj vrásky sa u fajčiarok objavujú skôr a vo väčšej miere.

  • Stres

Nie je to náhoda, že zapálená vyrážka vás prekvapí vtedy keď to najmenej potrebujete. Akné totiž úzko súvisí so stresom. Ten nesvedčí vášmu zdraviu všeobecne. Keď cítite, že prichádza vypätá situácia snažte sa upokojiť. Skúste zopár cvikov z tvárovej jogy. Tie uvoľnia napätie a ľahšie náročný moment predýchate. Navyše si aj posilníte svaly na tvári a predídete vráskam. Účinok cvičenia si poistite aj večer pred spaním s vyčistenou pleťou.

  • Hormonálna nerovnováha

Každá z nás vie, že inak sa naše telo správa počas menštruácie, inak v tehotenstve a inak napríklad počas obdobia menopauzy. Žiaľ, hormonálne zmeny, ktorými často prechádzame sa nám odrážajú na pleti. Náš ženský hormón estrogén zapríčiňuje zvýšenú tvorbu mazu a spôsobuje bakteriálne zápaly v podobe vyrážok.To je aj jednou z príčin prečo s akné bojujú zväčša ženy a len malé percento mužov.

Ako sa zbaviť akné

Liečba spočíva najmä v zabránení tvorby prebytočného mazu a upchávaniu pórov. Základom by malo byť pravidelné čistenie pleti s tými správnymi prípravkami. Súčasťou tohto rituálu má byť aplikácia vhodného pleťového krému, ktorý pokožke dodá hydratáciu. Mal by byť ľahšej konzistencie, aby pleť zbytočne nepremastil. Vyhnite sa olejovým prípravkom a drsným pílingom. V zložený kozmetických produktov hľadajte kyselinu salicylovú, koloidné striebro a niacín, známy ako vitamín B3.

Hlavné zásady pri prejavoch akné:

  • Ruky preč, pupienky nevytláčajte! Zápalový proces tým môžete ešte zhoršiť.
  • Tváre sa dotýkajte čo najmenej, aby ste si baktérie nepreniesli na ďalšie miesta.
  • Vyhýbajte sa dlhému pobytu na priamom slnku, avšak snažte sa tráviť dostatočne veľa času na čerstvom vzduchu.
  • Používajte vhodnú kozmetiku a pravidelne si čistite pleť dvakrát denne.

Spokojné klientky odporúčajú tieto produkty:

Dermo Wash – organická čistiaca emulzia, s komplexom prírodných peptidov rybieho kolagénu a ektoínu.

Silver Face Gel – gél s rybím kolagénom a koloidným striebrom, ktoré upokojuje a hojí podráždenú a zapálenú pleť

Ak máte nejaký svoj overený tip, tak ho určite napíšte do komentárov pod článok :-).

Pred pár rokmi ma nadchla metóda prirodzeného omladenia tváre. O jej účinkoch som sa presvedčila sama na sebe. Na základe mojich skúseností a poznatkov som vytvorila vlastnú metódu cvičenia, ktorá mojim klientom pomáha zbaviť sa dvojitej brady, opuchov pod očami, hlbokých vrások, dokonca umožňuje vrátiť cit do ochrnutej časti tváre. Môj príbeh si prečítajte tu>>
Komentáre